BUNKIERBANDA

Zajrzyj koniecznie na naszą stronę: www.bunkierbanda.pl
Dzisiaj jest czw kwie 26, 2018 8:20 pm

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Gadu Gadu: 0
Ponieważ moje La Sportivy się lekko przedziurawiły i straciły chyba na swej wodoszczelności(nie sprawdzałem-dalej mają status nieprzemakalnych) byłem zmuszony nabyć nabyć nową parę butów. Wybór tym razem padła na buty przeznaczone dla myśliwych. Wypatrzyłem je w sklepie Dechthlon, kolor i wykonanie zachęciły mnie do zakupu. But wykonany z dwoimy skóry( opis ze sklepu ) , membrana Gore-Tex. Testowane 3 dni na poligonie w Drawsku Pomorskim. Codzienny deszcz, błoto, zalanie całości buta wodą i nie był to jednorazowy wypadek nie doprowadziły do przesiąknięcia obuwia.Buty wygodne i choć są jeszcze w fazie testów to mogę je śmiało polecić bo są bardzo wygodne i nie są zbyt ciężkie. Dla tych którzy chcieli by znaleźć ten model na stronie producenta informacja : ten model filma Le Chemau wypuszcza tylko dla sieci Dechathlon.

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

DISCO 300TDI

UWAGA niektóre posty mogą zawierać lokowanie produktu

Swój
Awatar użytkownika

Ja jak już się robi taka pogoda byle jaka to zaczynam chodzić w Glanach ;) Mam kupione w centralu firmy steel i po ponad roku chodzenia jestem zadowolony. Przy prawie 9 godzinnej wyprawie przy tych rekordowych opadach śniegu i dodatkowym wpadnięciu do rzeki na Lublinku (no dobra strumyka ;)) nic się z nimi nie dzieje. Stopa oddycha, jak się je dobrze zasznuruję to do +/- 7cm są nieprzemakalne, wzmocniony nosek i bardzo wygodne :) Raz po schronach na Widzewie w nich chodziłem i jakoś mimo śniegu i lodu wyjście ze schronu nie sprawiało problemu ;)

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 1444_n.jpg

Użytkownik

Gadu Gadu: 3956991
Nastula pisze:
jak byliśmy w sztolni to kolega Jojo maił wodor-kalosze i niestety zarobił dziurkę w podeszwie, nam się udało w zwykłych opekach wyjść bez szwanku i to większości więc na razie jestem za opekami

Odpowiadając na wątek sprzed 4 lat, dotyczący wydarzenia sprzed kolejnych 4 lat [digging.gif] - tak, plusem w tym "nieszczęściu" było to, że używając tych woderów na stopę(a nie na całego buta) nie ma ryzyka przemoczenia buta, ale jednocześnie ma to swojego minusa - nie mając na stopie butów zatrzymujących ciepło, było cholernie zimno w stopę jak się brodziło w wodzie. Na szczęście rozszczelnienie buta dużo nie zmieniło. :D
Właśnie szukam jakichś woderków i nie wiem sam co wybrać, szczególnie po ostatnich przygodach ze stycznia, kiedy to tym razem nie udało się OPków w ogóle założyć, bo w niskiej temperaturze pękały przy próbie doprowadzenia ich do kształtu buta. Mamy teraz tyle elastycznych materiałów, jakieś poliuretany, itp. że nie powinno być żadnego problemu chyba z wyprodukowaniem takiego kalosza, który nie traci na elastyczności nawet w dużych mrozach, a może i nawet takiego, który ma w sobie wtopioną jakąś karimatę, zatrzymującą ciepło. Tylko jak coś takiego rozpoznać?

Użytkownik
Awatar użytkownika

Poruszę kwestie środków konserwacji obuwia akcyjnego.
Kto z was próbował smarować buty wazelina kosmetyczną? I jeżeli próbował, to jakie ma z tego wspomnienia?

Czyli jakie są przez was widziane plusy i minusy tego postępowania z obuwiem akcyjnym. :idea:

Moderator
Awatar użytkownika

używałem do konserwacji raczej pasty, przy wielokrotnym "wkręcaniu na gorąco"( uboczny efekt to, że czasem byt wygląda jak lakierek :) ). Z wazeliną nie walczyłem, pasta po wykręceniu nie brudziła i nie chwytała kurzu nie wiem jak będzie z wazeliną....

był LAND ROVER, ostał mu się tylko ROVER :(

Użytkownik

http://www.decathlon.pl/spodniobuty-sta ... 83983.html

Miał ktoś przyjemność z takimi śpiochami?
Wyglądają solidnie i cena też zbliżona do innych, niemniej sprzęt z deca można zwrócić i przyjmują niemal bez gadania.

Moderator
Awatar użytkownika

akurat nie słyszałem żadnych opinii o tych woderach ale pewnie można je sprawdzić i jak wyjdzie lipa to tak jak piszesz będzie możliwość zwrotu. Do chwili obecnej kilka artykułów z Decathlonu używałem i odczucia były zawsze pozytywne.

był LAND ROVER, ostał mu się tylko ROVER :(

Administrator
Awatar użytkownika

Gadu Gadu: 131442
Pewnie łatwiej je założyć niż wojskowy odpowiednik. Ciekawe jak z trwałością bo cena dość przystępna :)

MOJA GALERIA PICASA
Nie jest szczęśliwy ten, co ma wszystko...
ale, ten który cieszy się wszystkim co ma.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC [letni]